Aktualności

Nagrody dla pracowników IBB PAN

Podczas Gali Nauki Polskiej naukowcy z IBB PAN odebrali nagrody z rąk Ministra Jarosława Gowina. Prof. Ewa Kula-Świeżewska otrzymała nagrodę Prezesa Rady Ministrów za całokształt dorobku, prof. Jacek Bardowski otrzymał nagrodę MNiSW za działalność wdrożeniową, dr hab. Roman Szczęsny nagrodę MNiSW za znaczące osiągniecia naukowe. Czytaj dalej »

Projekt M13VHH CoV2

Narodowy Instytut Onkologii wraz z IBB PAN otrzymał finansowanie projektu z Agencji Badan Medycznych na przygotowanie zmodyfikowanego baktriofaga, który ma na celu zablokowanie wnikania wirusa SARS-CoV-2 do komórek ludzkich. Czytaj dalej »

Kontakt z pracownikami IBB PAN

Informujemy, że od poniedziałku 16 marca br. do odwołania kontakt z pracownikami IBB PAN będzie utrudniony ze względu na wprowadzony system pracy rotacyjnej i pracy zdalnej. Kontakt z pracownikami będzie możliwy jedynie drogą mailową.

 

Komunikaty Sekretariatu Naukowego

Naukowcy z IBB PAN w audycji w radio TOK FM 23.03.2020

Prof. Wojciech Bal i dr Krzysztof Drabikowski gościli na antenie radia TOK FM w sobotę 21 marca 2020 r. Audycji zatytułowanej "Kolejna epidemia będzie wywołana bakterią? Naukowcy zastanawiają się nie "czy", ale "kiedy?" można wysłuchać pod adresem: https://audycje.tokfm.pl/gosc/3452,prof-Wojciech-Bal

Otwarto konkursy NCN: POLS, OPUS, PRELUDIUM 16.03.2020

Narodowe Centrum Nauki po raz kolejny ogłasza konkursy OPUS i PRELUDIUM, a także finansowany z funduszy norweskich konkurs POLS dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy. Więcej informacji.

Więcej informacji:
https://ncn.gov.pl/aktualnosci/2020-03-16-ogloszenie-konkursow

Dr Ulrike Topf laureatką projektu SONATA BIS 11.03.2020

Miło nam poinformować, że dr Ulrike Topf została laureatką projektu SONATA BIS pt. "W jaki sposób heterogenność rybosomów przyczynia się do obrony przed stresem komórkowym?".

 

https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/listy-rankingowe/2019-06-17/streszczenia/454849-pl.pdf